Златен лъв: Футболният отбор на Мартиника изминава 8 000 мили, за да загуби с 12-0 от Лил в Купата на Франция
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-01-06 | 23:24:33

За тяхно съжаление те бяха изтеглени срещу Лил от Лига 1, френската първа дивизия, на осминафиналите.

И нямаше приказно разочарование, тъй като Лъвът не успя да изреве, бивайки разбит с 12-0 от бившите френски шампиони в съботния мач.

Те допуснаха седем гола преди полувремето, включително четири за девет минути към края на първото полувреме.

Джонатан Дейвид и Едон Жегрова отбелязаха хеттрикове при рекордна победа за домакините на Stade Pierre-Mauroy.

Златен лъв направи един удар към вратата, но Лил имаше 37 удара.

Лов за тълпа, след като привърженик на Рейт Роувърс беше атакуван след мача на Дънфърмлайн Атлетик

Дългото пътуване на посетителите до Северна Франция започна в сряда с директен полет до Париж.

Те имаха достатъчно време да обмислят поражението - по време на тяхното пътуване от 4000 мили (6400 км) до дома .